معرفی افزونه های چند زبانه سایت وردپرس

افزونه چند زبانه سایت وردپرس

اگرشما هم می خواهید محتواها و مطالب سایت خود را بیش از یک زبان منتشر کنید؛ وردپرس افزونه های زیادی برای چند زبانه کردن و ترجمه سایت دارد .هدف ما در این مقاله معرفی  بهترین افزونه های چند زبانه کردن و ترجمه سایت در وردپرس می باشد.

 

بسیاری از کاربران وردپرس از این موضوع اطلاع ندارند که می توانند یک وب سایت وردپرسی با زبان خود ساخته و از آن برای ساخت وب سایت با هر زبان دیگری استفاده کنند. این کار با استفاده از بهترین افزونه های چند زبانه کردن سایت در وردپرس به راحتی امکان پذیر است. حتی می توان به کاربران اجازه استفاده از گوگل ترنسلیت برای ترجمه محتواهای سایت را داد.

 

افزونه های وردپرس که برای چند زبانه کردن سایت استفاده می شود به دو دسته تقسیم می شوند:

 

.1افزونه های چند زبانه کردن سایت با ترجمه دستی

.2افزونه های چند زبانه کردن سایت با ترجمه خودکار

1. افزونه ها به شما امکان اضافه کردن دستی محتوای چند زبانه به سایت را می دهند. در این افزونه ها شما باید همه محتواهای موجود در سایت را خودتان به زبان های مورد نظر خود ترجمه کنید و افزونه امکان سوئیچ کردن بین زبان ها را برای کاربران ایجاد می کند. مزیت اصلی این افزونه ها این است که کیفیت ترجمه نسبت به ابزارهای ترجمه آنلاین بسیار بهتر است.

 

2. به برخی ابزارها یا سرویس هایی دسترسی دارند که محتواها را به صورت خودکار ترجمه می کنند. این افزونه ها از سرویس های ترجمه آنلاین مانند گوگل ترنسلیت برای ترجمه محتواهای سایت استفاده می کنند. در این دسته از افزونه ها نیازی به ایجاد محتوا به زبان های مختلف نیست اما کیفیت ترجمه ها چندان جالب نخواهد بود.

 

بسیاری از افزونه ها ترکیبی از دو روش را ارائه می دهند و به شما این امکان را می دهند که از هر دو روش استفاده کنید. شما باید افزونه ای را انتخاب کنید که با نیازهایتان بیشترین هماهنگی را داشته باشد.

معرفی بهترین افزونه های چند زبانه کردن سایت در وردپرس

1. افزونه چند زبانه Weglot

افزونه Weglot یکی از بهترین افزونه چند زبانه کردن خودکار سایت در وردپرس است.

ابتدا باید سایت وردپرسی خود را به سرویس مبتنی بر ابر Weglot وصل کنید. سپس Weglot تمام سایت شما را با استفاده از ابزارهای آنلاین، ترجمه می کند.

شما می توانید ترجمه های ماشینی را در رابط کاربری ابری Weglot به صورت دستی ویرایش کنید یا از متخصصان حرفه ای برای این کار کمک بگیرید.

 

افزونه Weglot تمام سایت شما شامل جزئیات کوچکی مانند توضیحات و عناوین متای افزونه Yoast SEO را ترجمه کرده و یک ساختار URL سئو دوستانه ایجاد می کند که ربات های گوگل بتوانند به راحتی در آن خزیده و ایندکس کنند.

 

امکانات افزونه:

نصب و راه اندازی آسان

رابط کاربری ابری که مدیریت ترجمه ها را بسیار آسان کرده است

ترجمه کل سایت در کمتر از چند دقیقه، سپس ویرایش ترجمه ها در صورت نیاز

نکته: نقطه ضعف این افزونه قیمت نسبتاً بالای آن است. افزونه Weglot یک پلن رایگن محدود دارد که به شما اجازه ترجمه حداکثر 2000 کلمه را به یک زبان می دهد.

 

 2. افزونه چند زبانه WPML

WPML بهترین افزونه چند زبانه  دستی و خودکار سایت در وردپرس است.

WPML  یکی از معروف ترین افزونه های چند زبانه کردن و ترجمه وردپرس است.  افزونه تنها نسخه پرمیوم دارد و به صورت رایگان عرضه نشده است؛ با این حال به شدت محبوب بوده و ویژگی های بسیار زیادی دارد که به شما برای ساخت یک وب سایت فوق العاده چند زبانه کمک می کند.

 

هنگامی که زبان مورد نظر خود را مشخص کردید، افزونه WPML به شما اجازه می دهد محتوای خود را با استفاده از یک ویرایشگر ساده side-by-side ترجمه کنید.

 

WPML امکان ترجمه تمام قسمت  های سایت شامل متن قالب، متن ابزارک، طرح های صفحه ساز و بسیاری موارد دیگر را می دهد. مزیت اصلی این افزونه این است که تمام محتواهای ترجمه شده شما سئو شده است.

 

 

در افزونه WPML ترجمه محتواهای سایت به صورت دستی است اما می توان از ترجمه خودکار نیز استفاده کرد. یکی از ویژگی های بسیار مفید افزونه WPML مدیریت ترجمه آن است. با استفاده از این ویژگی شما می توانید مستقیم از پیشخوان وردپرس به سرویس های ترجمه آنلاین متصل شوید.

 

امکانات افزونه :

سازگار با بیشتر قالب های وردپرس

پشتیبانی قابل اطمینان

در هر دو نسخه چند زبانه وبلاگ و چند زبانه CMS موجود است.

امکان ترجمه حرفه ای مقرون به صرفه

3. افزونه چند زبانه polylang

افزونه Polylang یکی بهترین افزونه های چند زبانه کردن دستی و خودکار سایت است.

افزونه Polylang از محبوب ترین افزونه های چند زبانه کردن سایت رایگان موجود در مخزن وردپرس است که تا به اکنون  400,000 نصب فعال داشته است.

 

در نسخه رایگان این افزونه می توانید بسیاری از محتوای سایت خود را به صورت دستی ترجمه کنید. شما می توانید از قسمت

نسخه ترجمه شده سایت شما کاملاً سئو و قابل ایندکس شدن است. تنها عیب افزونه Polylang این است که برای ترجمه نامک ها در URL نیاز به نسخه Pro این افزونه دارید. همچنین هسته افزونه Polylang تنها از ترجمه دستی پشتیبانی می کند و امکان ترجمه به صورت خودکار وجود ندارد.

 

اگر می خواهید سایت تان را به صورت خودکار ترجمه کنید می توانید افزونه Polylang را با افزونه  Lingotek Translation  از همان توسعه دهنده ادغام کنید تا به ترجمه خودکار و حرفه ای دسترسی داشته باشید.

 

امکانات افزونه:

استفاده از یک زیردامنه یا دامنه جداگانه برای زبان های مختلف

پشتیبانی از تعداد زبان های بسیار مختلف

وجود هر دو نسخه رایگان و پرمیوم

سوئیچ کردن بین زبان ها از نواحی ابزارک ها یا فهرست

پشتیبانی از RTL

پشتیبانی از انواع پست های سفارشی

taxonomy های سفارشی

فرمت های پست

فید RSS و انواع ابزارک های پیش فرض وردپرس

 

4.  افزونه چند زبانه TranslatePress

افزونه TranslatePress از بهترین افزونه های چند زبانه کردن دستی و خودکار سایت است.

افزونه TranslatePress از بهترین افزونه های چند زبانه کردن سایت در وردپرس است که امکان ترجمه محتواهای سایت به زبان های مختلف را می دهد. این افزونه برای ترجمه محتوا یک رابط کاربری فرانت اند آنلاین براساس WordPress Customizer در اختیار شما قرار می دهد.

 

با استفاده از افزونه TranslatePress می توانید هر چیزی در سایت خود از عناوین و توضیحات Yoast SEO گرفته تا متن alt عکس ها با نسخه پرمیوم را بدون هیچ زحمتی به راحتی ترجمه کنید. همچنین می توانید شورت کد ها، فرم ها و صفحه سازها را با کمک این افزونه ترجمه وردپرس ادغام کنید. به علاوه این افزونه کاملاً رسپانسیو است و می توانید آن را در تمام قالب ها استفاده کنید.

 

افزونه TranslatePress از هر دو ترجمه دستی و خودکار پشتیبانی می کند. اگر ترجمه خودکار را انتخاب کنید، این افزونه از API گوگل ترنسلیت استفاده می کند.
این افزونه از ووکامرس نیز پشتیبانی می کند.

نسخه رایگان این افزونه را می توانید برای ترجمه مقدماتی به یک زبان استفاده کنید.

 

امکانات افزونه:

پیش نمایش زنده حین ویرایش ترجمه ها

تیم پشتیبانی قابل اعتماد

پشتیبانی از ترجمه دستی و خودکار

افزودنی (add-on) رایگان Language by GET parameter

5. افزونه چند زبانه GTranslate

افزونه GTranslate از بهترین افزونه های چند زبانه کردن و ترجمه سایت در وردپرس است. این افزونه به جای ایجاد یک نسخه چند زبانه جداگانه از سایت شما یک ابزارک کشویی با پرچم کشورها در سایت اضافه می کند که کاربران می توانند به صورت پویا سایت را با استفاده از گوگل ترنسلیت ترجمه کنند.

 

افزونه GTranslate می تواند هر وب سایت HTML را ترجمه کند و در حال حاضر بیش از 500,000 وب سایت چند زبانه را در سراسر جهان پوشش می دهد. در نتیجه یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدیدکنندگان سایت شما است.

 

امکانات افزونه :

 

100 درصد رایگان

امکان ترجمه سایت به زبان دلخواه

ادغام شده با گوگل آنالیتیکس

اما مهمترین معایب استفاده از این افزونه عبارت است از:

گوگل در نسخه رایگان قادر به ایندکس کردن سایت ترجمه شده نیست . نسخه پرمیوم افزونه ویژگی های سئوی چند زبانه و URL های سئو دوستانه را ارائه می دهد.

در نسخه رایگان ترجمه های خودکار دقیق نیست .در نسخه رایگان افزونه امکان ویرایش ترجمه ها را می دهد.

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.