فالو آنفالو

فالو آنفالو درست یا غلط؟

فالو آنفالو درست یا غلط؟ اینستاگرام برای خودش دنیایی دارد! دنیایی بزرگ که از کسب درآمد گرفته تا ویدئوهای خنده‌دار همه چیز را در اختیار ما قرار می‌دهند اما این دنیا هم برای خودش محدودیت‌هایی را دارد! مانند تعداد فالو کردن، تعداد آنفالو کردن و همچنین لایک کردن در اینستاگرام نامحدود نمی باشد! پس بنابراین باید حواسمان جمع باشد!

محدودیت فالو در اینستاگرام

احتمالا همانطور که تا الان متوجه شدید، تعداد اشخاصی که شما می توانید در اینستاگرام فالو کنید نامحدود نمی باشد و از یک قسمت به بعد، اینستاگرام این کار را متوقف می کند. علت اینستاگرام برای این کار (طبق گفته خودِ اینستاگرام) جلوگیری از اسپم (spam) می باشد. خوب حالا به نظر شما بیشترین اشخاصی که می توانید در اینستاگرام فالو کنید چه مقدار می باشد؟ می توانید حدس بزنید؟ جواب درست این سوال ۷۵۰۰ می باشد. بله شما تنها می توانید ۷۵۰۰ نفر را در اینستاگرام فالو کنید و اگر از این رقم بالاتر بروید، اینستاگرام پیغام یا همان هشداری برای شما می‌فرستد و اگر به فالو آنفالو کردن ادامه دهید ممکن است که از طرف اینستاگرام بلاک شوید!

البته بسیاری از ما ها این تعداد اشخاص را در اینستاگرام فالو نمی کنیم اما اگر شما جزء کاربران بسیار فعال اینستاگرام می باشید بهتر می باشد این مسئله یادتان باشد و اگر به این مرز نزدیک شدید می توانید فهرست افراد یا پیج‌هایی که فالو می کنید را دوباره بررسی کنید. احتمال زیاد تعدادی پیج خواهند بود که فعالیت چندانی نداشته‌اند و یا اهمیت زیادی ندارند. شما به آسانی می توانید این پیج‌ها را آنفالو کنید تا برای پیج‌های جذاب‌تر و مفیدتر جا داشته باشید.

البته در مورد اشخاصی که شما را فالو آنفالو می کنند (یا همان فالوور شما هستند) هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر مقدار که تعداد فالوورهای شما در اینستاگرام بیشتر بشود، با هیچ محدودیتی روبرو نخواهید شد.

محدودیت لایک در اینستاگرام

علاوه بر تعداد فالو، اینستاگرام در مورد تعداد لایک هم محدودیت‌هایی برای کاربران ایجاد کرده است. اما این محدودیت فقط به صورت ساعتی می باشد. حالا می‌خواهید تعداد حدکثر لایک در یک ساعت را حدس بزنید؟ اگر حوصله ندارید (!) بگذارید من برایتان بگویم: ۳۵۰! شما در طی یک ساعت نمی توانید بیشتر از ۳۵۰ بار پست لایک بکنید و اگر این کار را انجام بدهید ممکن است که حساب کاربری شما قفل یا بلاک بشود.

اما این تعداد لایک در یک ساعت رقم بسیار بالایی می باشد و هر کسی نمی تواند به این رقم برسد مگر اینکه یک حساب کاربری توسط چند نفر استفاده بشود و یا این که از ابزاری مثل ربات استفاده کنید که خودش به صورت خودکار پست‌های بقیه را لایک کند. در هر صورت آگاه باشید و تلاش کنید کنترلش کنید!

محدودیت #هشتگ در اینستاگرام

بله حتی #هشتگ هم در اینستاگرام محدودیت دارد! البته راستش را بخواهید این قضیه کمی خوشحال کننده می باشد زیرا حتما شما هم دیده‌اید که بعضی‌ها دیگر به اصطلاح شورش را درآورده‌اند! شما برای هر پست اینستاگرامی که منتشر می کنید فقط از ۳۰ تا #هشتگ می توانید استفاده کنید!

محدودیت تعداد کاراکتر کامنت یا کپشن در اینستاگرام

ابنستاگرام برای حوزه ‌های مختلفی که شما در آن از کلمات یا ایموجی‌ها استفاده می کنید محدودیت‌هایی ایجاد کرده است که با تعداد کاراکتر حساب می شوند. مانند شما اگر عبارت “متولد فروردین” را در نظر داشته باشید، ۱۳ کاراکتر دارد: ۱۲ حرف و یک فاصله. بله! کلمه، فاصله، خط تیره، هشتگ، ایموجی و کلا هر چیزی که با کیبورد وارد می کنید یک کاراکتر حساب می شود و این کاراکترها محدودیت دارند.

  • تعداد کاراکترهای اسم حساب کاربری شما نمی تواند بیش از ۳۰ کاراکتر باشد.
  • تعداد کاراکترهای بیوی شما (Bio) نمی تواند بیشتر از ۱۵۰ کاراکتر داشته باشد.

حالا در مورد کامنت و کپشن زیر پست چطور؟ آیا این‌ها نیز محدودیتی دارند؟ یا هر مقدار که دلمان خواست می توانیم بنویسیم؟ همان طور که ممکن است حدس زده باشید این‌ ها نیز محدودیت دارند. اینستاگرام از ابتدا این محدودیت را اعمال نکرده بود اما بعدا که پست‌های زیادی با کپشن‌ها و کامنت‌های خیلی طولانی منتشر شدند، اینستاگرام نیز در نسخه جدیدش محدودیت ۲۲۰۰ کلمه‌ای اعمال کرد: یعنی شما در نوشتن کپشن یا کامنت‌هایتان فقط ۲۲۰۰ کاراکتر فضا دارید و بیش از آن نمی توانید بنویسید.

محدودیت تعداد پست در اینستاگرام

آیا برای پست گذاشتن در اینستاگرام محدودیت خاصی وجود دارد؟ اگر وجود دارد، این محدودیت ساعتی، روزانه یا در کل حساب می شود؟ اگر این مسائل برای شما نیز سوال می باشد پس جای درستی آمده‌اید: جواب “خیر” می باشد. شما هیچ گونه محدودیتی در اینستاگرام برای تعداد پست‌های خودتان ندارید و هر چقدر که دلتان خواست می توانید پست بگذارید!

چیزی هست که ما نمی‌دانیم؟

مطالبی که در این مقاله گفته شده اند بر اساس به‌روزرسانی های جدید اینستاگرام می باشد. امکان دارد در این مدت محدودیت جدیدی ایجاد شده باشد یا یکی از این محدودیت ‌ها کمتر شده باشد! اگر شما چنین مساله‌ای متوجه شدید حتما به ما هم خبر بدهید تا ما هم اطلاعات خودمان را بروزرسانی کرده و در مقاله بیاوریم!

 

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.